Бригінці-Ніжин-Батурин-Чернігів

Львів   виїзд        (п’ятниця) о ?.00 год  від Свято – Покровського   собору м. Львова  (вул. М. Грушевського, 2).

1 день   (субота)    Бригінці-  Ніжин -  Батурин

1.   Бригинці Бобровицького району Чернігівської області. Саме там понад півстоліття тому подвизався майбутній святий преподобний Меркурій Чернігівський. Нині збереглася Свято-Троїцька церква, збудована о. Меркурієм, споруджена капличка на його могилі. Саме з цих святинь ми розпочнемо. 

2.   Ніжин – місто з понад 1000-літньою історією, відоме з часів Київської Русі. Його прикрашають численні храми, частина з яких збудована грецькими майстрами. Паломники відвідають Всіхсвятську, Миколаївську та Покровські церкви.

3. Батурин – місто козацької слави, столиця Гетьманщини, жертва московської тиранії, згодом відроджене Кирилом Розумовським. Окрасою міста є, зокрема палац Розумовського, цитадель з Покровською церквою, Спасо-Преображенський собор, які входять до нашого екскурсійного маршруту

Сповнені вражень і приємної втоми їдемо до Чернігова на ночівлю.

ночівля

2  день  (неділя)    Чернігів:

1. Кафедральний собор святої великомучениці Катерини 
Розпочнеться він у Кафедральному соборі святої великомучениці Катерини – візитівці старовадавнього Чернігова, славетній пам’ятнці козацького бароко. У храмі відбудуться Літургія та молебень за здоров’я перед мощами прп. Меркурія. Віряни матимуть змогу поклонитися й іншим святиням храму:мощам преп. Києво-Печерської Лаври іконам з частичками мощей св. великомучениць Катерини та Варвари, св. Пантелеймона, св. Іоана Тобольського, Лаврентія та Федосія Чернігівських, Луки Кримського, частики мощей. Є у соборі і чудотворні та мироточиві ікони: Дубинська-Чернігівська ікона Божої Матері), Віфлиємська ікона Богородиці, ікона св. Троїці. 
Обід (Сніданок)

2.Троїцький монастир – ще один зразок козацького бароко у Чернігова, збудований коштом І. Мазепи у ХVІІ ст.
У храмі зберігаються мощі ще 3 чернігівских святих – св. Феодосія, св. Філарета преп. Лаврентія Чернігівського, частички мощей св. Києво-Печерської Лаври.
Серед інших споруд монастиря відзначимо дзвіниця, збудовану у ХVІІІ ст. ЇЇ висота сягає 58 м. Охочі матимуть змогу піднятися і оглянути панораму Чернігова.

3. Спускаємось до Антонієвих печери (ХІ – ХІХ ст., заснованих преп. Антонієм Печерським, засновником Києво-Печерської Лаври. У печерах є 3 підземні церкви – св. Антонія Печерського. св. Миколая Святоші й Феодосія Тотемського, яка є найбільшою підземною церквою в Лівобережній Україні.). Поруч знаходиться Іллінська церкв, збдована ще у ХІ ст.
Продовжуємо прогулянку Болдиними горами, відвідаємо могилу схимонаха Германа – «святого, який всім допомогає», як кажуть про нього ті, хто приходять до нього. Підійдемо до могили відомого українського письменника М. М. Коцюбинського, а потім перед нами відкриється ще одна мальовнича панорама Чернігова.
За бажанням відвідуємо Єлецький монастир ХІ – ХVІІІ ст., збудований на честь Єлецької ікона Богородиці яка вперше з’явилася на місці майбутнього монастиря. Головним храмом діючого жіночого монастиря є Успенський собор ХІІ ст.

4.Далі повертаємось до центру Чернігова, де відвідаємо П’ятницьку церкву, збудовану ще у кінці ХІІ ст. У ХVІІ ст. вона була головним собором жіночого монастиря і набула барокових рис. Після війни храму повернули його первісний вигляд. У церві є такі святині:
частиці мощей св. Першомученика Степана та апостола Андрія Первозванного), св. вмч. Параскеви та св. Наталії
мироточиві ікони св. Кирила та Мефодія, муч. Фекли.

5. Церква св. мч. Михаїла і Федора (поч. ХІХ ст.) єдина в Україні церква збудована на честь цих святих. Збудована як семінарський храм. Вражає новий вишуканий дерев’яний іконостас цього храму. У храмі є поховання колишнього чернігівського єпископа Никона.

6. Дитинець – центр стародавнього Чернігова, відвідуємо найдавніший храм України Спасо-Преображенський собор (поч. ХІ ст.), побачимо Борисо-Глібський собор ( поч. ХІІІ ст.) – храм-усипальницю чернігівських князів поруч з яким розташовується один з найдавніших учбових закладів України – Чернігівський колегіум, відкритий у 1700 р.
- Далі послухаємо легенди про будинок полкової канцелярії (кін. ХVІІ ст.), порахуємо чернігівські гармати, ХІХ ст. і вирушимо у незабутню мандрівку зачарованою Десною.

Повернення  у Львів  понеділок   біля  10.00 год.

Пожертва  950 грн. 

Звісно, це далеко не все, що Ви зможете побачити під час цієї мандрівки. Хочете дізнатися більше? Тоді будемо і ще проїжджати до святинь Чернігова

У вартість ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом, проживання, сніданок, супровід священика, гіда.

Попередній запис на паломницькі подорожі  можна здійснити за будь-яким з цих телефонів:

(067) 810-66-28,    (050) 593-10-89,    (063) 994-16-66    о.Роман  

 

Батуринська_Фортеця

 images

images

antoniyevi-pecheri-infomiks11

  Chernigiv2

АНОНСИ ПОДОРОЖЕЙ

Серпень 2017 р. Б.

shutterstock_153053525
Ізраїль – екскурсійно паломницький тур. НЕ ДОРОГО.

Виліт з Києва в ніч з 18 на 19 вересня Православна програма 5 ночей / 6 днів

детальніше >>>
f_taba-shutterstock_64068127-3_f_1
Ізраїль + Єгипет у вересні

Ізраїль - паломництво Слідами Ісусу Христа + Єгипет м. Таба - відпочинк на морі Акція раннього бронювання 685 у.о.+ 150 грн. ( до 20 серпня) Виїзд 17 вересня

детальніше >>>
c3b05226a04af818281e1227801a59c07cbae67a-600x343
ВІДПОЧИНОК НА о. ЕВБЕЯ (або ЕВІЯ), ГРЕЦІЯ

проїзд + проживання (10 ночей) + харчування (HB)

детальніше >>>

Вересень 2017 р. Б.

shutterstock_153053525
ІЗРАЇЛЬ – СВЯТА ЗЕМЛЯ

паломництво Слідами Ісуса Христа

детальніше >>>
168_zolota_pidkova_galichini_preview
Золота Підкова Львівщини

Львів — Золочів — Підгірці — Олеськ — Львів ЗАМКИ НАВКОЛО ЛЬВОВА

детальніше >>>
img-081237138371
Бригінці-Ніжин-Батурин-Чернігів

Запрошуємо на незабутнє паломництво духовними перлинами Чернігівщини

детальніше >>>

Грудень 2017 р. Б.

12645244_573455799476540_8757638286544723431_n
ПАЛОМНИЦТВО ДО ГУРБИНСЬКОГО ВОСКРЕСЕНСЬКОГО ХРАМУ

1. Гурбинський Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських Могилах, Джеоело святої Варвари. 2. Дерманський Свято-Троїцький жіночий монастир, Джерело святого Миколая, 3. Свято-Миколаївський чоловічий монастир м. Дубно 4. Чоловічий монастир с. Панталія.

детальніше >>>