Духовна мандрівка святинями Почаївської Лаври

       5 серпня протоієрей Роман Мануляк, голова паломницького центру «Покров», здійснив з групою прочан паломницьку поїздку до святинь Почаївської Лаври від Свято – Покровського собору м. Львова.

Подолавши довгий шлях до Почаєва, віряни прибули сюди з надією, щоб отримати зцілення, як душевне, так і тілесне. Розташована Лавра на високій кам’янистій горі, що височить над всією околицею більш ніж на сімдесят п’ять метрів. Гору з трьох сторін оточує  містечко Новий Почаїв. Перші історичні відомості про Лавру відносяться до початку тринадцятого століття, до часів навали татарського хана Батия на Київську Русь. Засновником і початківцем монашого життя на Почаївській горі був виходець із Афону – Преподобний Мефодій.

Як сповіщає народний переказ, явлення Божої Матері на горі Почаївській було у 1240 році. Пресвята Богородиця з’явилась декільком монахам та пастуху. На місці, де відбулося це чудесне явлення, Цариця Небесна залишила відбиток Своєї правої стопи. З того місця почало текти джерело цілющої води, від якої й донині віруючі люди отримують зцілення від всіляких хвороб та недуг. Божа Матір увіковічнила Свою славу ще однією святинею:  Почаївською Чудотворною іконою. Вже понад 400 років відбувається багато чудес перед цією іконою.

В день вшанування Почаївської ікони ми, прочани, мали велику можливість взяти участь у святковому Богослужінні в храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Ще дві святині, які зберігаються в печерному храмі – мощі преподобного Іова та Амфілохія Почаївських. За благочестиве життя Господь прославив святих чудотворіннями ще при їхньому житті. Також кожен з учасників паломницької подорожі мав можливість зайти в печеру преподобного Іова, де він молився. Багато святинь є і в Спасо – Преображенському храмі: мощей та ікон різних угодників Божих, до яких ми з вірою приклалися і помолилися.

Потім ми відвідали Свято – Духівський скит, де гід розповів нам про святині їхнього храму. В 1959 році церкву закрили, а іконостас розібрали. Коли монастир відкрили в 1990 році, за допомогою настоятеля його відновили. Тут знаходиться ікона преподобного Серафима Саравського, яка написана на камені, на якому він молився безперервно 1000 днів і ночей. Він і став покровителем цього монастиря. Храм Серафима Саровського протягом року був на реставрації і ось цієї суботи його вже відкрили. Серафима Саровського почитають не тільки на Україні, а й по всьому православному світі. В цьому храмі знаходиться кілька ікон Богородиці: Казанська, Іверська. Вони дарують сімям зцілення, які не могли мати довгий час дітей та не мали благополуччя у подружньому житті. Після того, як нам розповіли про історію монастиря, прочани мали кілька хвилин вільного часу для молитви і прикластися до чудотворних ікон Богородиці, мощей святих та хреста Микити Стовпника. Він був переяславським чудотворцем, жив у 12 столітті, вів розбійницьке життя. Одного разу Микита Стовпник  зайшов до храму і почув слова пророка Ісаї, в яких говорилося: «Піди і покайся». Його побачили всього закривавленого від укусів комарів. Після такого смирення та покаяння від приймає постриг у ченці. Святий побачив, що для нього це мале прощення гріхів і він вирішив молитися на стовпі. Так молився він деякий час і Господь простив йому гріхи. Після молитви віряни пішли до криниці, щоб напитися і набрати цілющої води. Здивувало нас те, що глибина колодязя сягає близько 105 метрів.

       Наша наступна зупинка була на монастирському цвинтарі, де був похований Амфілохій Почаївський. Тут похоронено багато ченців та праведників. На могилах творяться чудеса. Біля могили Амфілохія Почаївського священик помирував нас єлеєм святого і ми попрямували до джерела святої праведної Анни.

       Цілюще джерело, в якому вода має незмінну температуру + 5 градусів знаходиться в с. Онишківці, що на Рівненщені. Після кількаразового занурення у воду і  молитви , прочани відчули на душі легкість та радість Божої ласки. Перед джерелом стоїть храм святої Анни, а біля нього криниця з святою водою, звідки паломники попили її та набрали додому.

       Останнім місцем нашої поїздки була Божа гора. Це ще одне святе місце, яке знаходиться недалеко від Почаєва в селі Великі Бережці. Про неї відомо мало, лише те, що на самій вершині гори серед лісу побудований невеличкий деревяний Свято – Троїцький храм, а на місці, де стоїть Святе Джерело обявилася Пресвята Богородиця і залишила слід Своєї лівої сопи. Кажуть навіть таке, що коли Богородиця зявилася, то капнула ЇЇ сльоза і на тому місці забило чисте джерело з цілющою водою. На одній з вершин гори стоїть печера, в якій розташована молитовня Святої Трійці. ЇЇ зробила невідома людина і молилася там, а на іншій – печерний монастир. По дорозі, як підноситись на Божу гору знаходиться ікона Ісуса Христа, до якої ми приклалися.

       Під час поїздки ми багато співали і слухали церковних пісень, також дивилися фільми на релігійну тематику. Мені, так як всім прочанам дуже сподобалася духовна мандрівка святинями Почаєва, від якої ми отримали велике духовне піднесення. Вона ще більше наблизила нас до Бога.

Кожен паломник вдячний Богові за незабутню поїздку до святинь Успенської Почаївської Лаври. У наших серцях залишилися прекрасні спогади назавжди.

 Анна Дудок.

ikona-2014 Ikona Pochaevskaya.8582f2a6e4facfda570708739ad43c681 images2016-08-05 15.36.03 2016-08-05 11.36.20 2016-08-05 15.35.44

АНОНСИ ПОДОРОЖЕЙ

Грудень 2018 р. Б.

tax-izr
ІЗРАЇЛЬ. Регулярні паломництва від партнерів

Тель-Авів - Єрусалим - Віфлеєм - Хайфа - Назарет - Кана Галилейська - Гора Блаженств - Капернаум - Галілейське озеро - Єрихон - Йордан - Мертве море - Яффо

детальніше >>>
1490110896servisdosok_0236
Дорогою до Ченстохови. Паломницько-екскурсійний тур до Європи: Прага – Дрезден – Ченстохова

Львів – Прага – Дрезден – Саксонська Швейцарія* – Майсен* – Ченстохова – Краків – Львів

детальніше >>>
DSC0907-e1496047211438
15 грудня (субота) Паломництво до Кирило-Мефодіївського чоловічого монастиря в с. Уйковіце (ПОЛЬЩА)

Монастир на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в Уйковіцах розташований в Підкарпатському воєводстві Польщі. Це найбільший православний монастир на території Польщі і основний місцевий центр православного паломництва.

детальніше >>>

Лютий 2019 р. Б.

29542661_1681119701976756_1056692308406300010_n
в лютому паломництво до Кирило-Мефодіївського чоловічого монастиря в с. Уйковіце (ПОЛЬЩА),

Саме в цей день найбільша православна обитель Польщі відзначає свій храмовий празник.

детальніше >>>

Березень 2019 р. Б.

maxresdefault
Кам’янець-Подільський – Бакот – Хотин – Банчани

Кам'янець-Подільська фортеця, Бакотський наскельний монастир, Хотинська фортеця, Банченський Свято-Вознесенський монастир,

детальніше >>>

Квітень 2019 р. Б.

beautiful Greek islands - Symi, Dodecanese
у квітні паломництво на острів Кіпр

Монастир Кікос найбільший на Кіпрі. Кікська ікона Пресвятої Богородиці. Монастир Троодитіси. Монастир Трикуккія. Церква св.муч.Кіпріана та Устини та інші монастирі і святині острова Кіпр

детальніше >>>

Травень 2019 р. Б.

IMG_4273
Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий Монастир

НА УКРАЇНСЬКИЙ АФОН На це паломництво залишилось 45 - ть місць. Прошу зголошуватися!

детальніше >>>

Червень 2019 р. Б.

Minotaurs-Labyrinth-Children-attraction-at-WaterWorld-Themed-WaterPark-Ayia-Napa
Англомовний православний табір Дитячий тур з відпочинком на морі (Болгарія)

Тривалість: 9 днів. Маршрут: Львів – Обзор – Львів Дати виїздів: 22.06.2019 – 30.06.2019

детальніше >>>
img-081237138371
Бригінці-Ніжин-Батурин-Чернігів

Запрошуємо на незабутнє паломництво духовними перлинами Чернігівщини

детальніше >>>