Православна проща до Святогорського Успенського Зимненського жіночого монастиря

       У суботній день, рано – вранці, 29 жовтня, велика група паломників вирушила до Червоноградської та Зимненської обителі від Свято – Покровського кафедрального собору.image-0-02-05-a0efaae41efbe9bfd7ec642050e82a22741d4c53669e6861508dda8804beeb89-V

Сівши в автобус, прочани з великою радістю і благодаттю слухали акафіст до святого священномученика Кіпріяна, молилися за благополучну дорогу, мир в Україні. Згодом співали багато різних церковних пісень. По дорозі  до Зимненського Успенського монастиря, коли паломники проїжджали місто Червоноград, відвідали церкву  святого  Володимира— одну з найкрасивіших храмів міста. У храмі служилася Літургія. Кожен учасник паломництва, мав можливість взяти участь у Святій Сповіді та Причасті. Окрім цього, ми приклалися до багатьох святинь з часточками мощей угодників Божих.  Більш того, наступне наше святе місце – Святотроїцький Святогорський Успенський Зимненський жіночий монастир, який чекав на вірян, щоб вони залишили там щирі молитви та звернені прохання  до Бога. Одна із монахинь – Лукія, провела екскурсію по території монастиря та розказала дуже цікаву його історію. Він один з найдавніших монастирів не лише на Волині, а й по всій Україні. Основу його поклав святий рівноапостольний князь Володимир, заснувавши у 1001 році на святій горі два храми – Успенський  і Троїцький. Крім церков тут був зведений будинок, зимовий княжий терем, від якого згодом і пішла назва села, – Старе Володимире. У ньому було розташовано 7 палат і маленька домова церква – храм в імя святої праведної  Іуліанії Ольшанської.

Сама княжна родом з Волині. Батько був великим благодійником Києво – Печерської Лаври. Одного разу, дівчинка вирушила з ним у подорож до Києва. Там вона захворіла, згодом померла  та в Києво – Печерській Лаврі була похоронена. З того часу пройшло більше, як 200 років. Могилка її зрівнялася з землею, всі її забули і можна сказати, що випадково. На тому місці, де була похоронена свята, хотіли поховати іншу людину, але натрапили на її гріб, тіло Іуліанії було наче вчора похоронене, нетлінне. Мощі знаходяться у Києво – Печерській Лаврі, єдина жінка, яка там похоронена серед угодників Божих – монахів. Шанована ікона з частинкою мощей святої праведної Іуліанії Ольшанської була подарована обителі. Княжна Ольшанська вважається покровителькою молоді. Цьому храмові більше ніж 200 років. Ще до закриття монастиря  радянською владою, він не відкривався ще довгих 50 років.

В обителі стояв храм Покрови Божої Матері, місце якого, біля дзвіниці. В цей же період, тяжких часів гонінь, на території монастиря був хімічний склад міндобрива. З покровської церкви зробили нічний клуб, а потім зруйнували і знищили повністю. В 90 – х роках, коли монастир відкрили, святиню, ікону Покрови Пресвятої Богородиці, знову віддали сюди в обитель. В храмі є ще друга Володимирська ікона. Коли хресним ходом несли образ в монастир, був хворий чоловік, який мав паралізовану руку. Як тільки відслужили молебень, він відчув полегшення та чудесне зцілення.

Так, у 1495 році, князь Федір Чарторинський будує на місці деревяної споруди великий головний Успенський собор, який стоїть і до сьогоднішнього дня. Монастир обставлений оборонними стінами. Під час  відновлення обителі, повстав з руїн її головний храм. Зате, куполи, іконостас та стіни , які прикрашені художніми розписами, відновлено.

Таким чином, ми пішли в підземну церкву преподобного Варлаама  із запаленими свічками у руках та щирою молитвою. Печери ваблять прочан своєю таємничістю, але це святе місце. Тут молилися і були поховані святитель Варлаам Києво – Печерський, Амфілохій Володимир – Волинський та інші монахи – угодники Божі. Нині відкрито лише частину печерного комплексу, решта потребує розкопок.

Проте, біля підніжжя гори знаходиться джерело святого Варлаама. Нам розказали таку історію: коли преподобний молився, то освятив джерело і вода стала цілющою. Кожного року її освячують великим водосвятним молебнем. Ця водичка особливо допомагає від хвороб ніг та очей. Звичайно, якщо з вірою молитися і вмиватися, то Господь буде зціляти від всяких  недуг душевних і тілесних.

Одна із найбільших святинь православ’я – Зимненська чудотворна ікона Божої Матері, грецького письма. Образ привезений  царівною Анною для благословення шлюбу князя  Володимира та самої грецької княгині, константинопольським  патріархом  Миколою ІІ Хризовергом. Більше, як за тисячолітню історію відомо дуже багато зцілень, коли Божа Матір дарувала Свої милості й чудеса, тим, хто мав сильну віру та смирення . Ікона була темна, а коли прибула на своє місце, в Успенський монастир, то стала світлою, чітко вираженою і до сьогоднішнього дня. Коли святиню возили по Україні, свідчать, що вона замироточила в Запоріжжі. У 2004 році, жінка, яка не мала багато років дітей, довго молилася перед іконою та отримала дарунок зцілення. Люди приїжджають сюди і дякують Матері Божій за милості, чудеса миру, любові та здоров’я.  Можна сказати, що Вона є Небесною Матір’ю для нас, земних дітей. В цьому храмі також знаходиться ікона з частинкою мощей святителя Миколая Чудотворця, яка була подарована з Італії, міста Бар. Молячись перед цією іконою, віряни просили заступництва та благословення на щасливе повернення додому.

Щодо історії Свято – Троїцького храму, – найбільш рання кам’яна споруда монастиря. Церква побудована у формі ротонди, яка і свідчить про оборонне призначення. Храм розписували львівські художники, а в основному, до фарби добавляли натуральну сировину. Коли в обитель хресним ходом поверталася Зимненська Чудотворна  ікона, то напередодні святкувань, люди, які їхали сюди помолитися, бачили, що до неба підносився великий вогняний стовп. Інші люди чули, що з храму лунали церковні піснеспіви. Вони думали, що почалася Служба Божа і багато паломників поспішили до храму, нажаль, двері були зачинені. Ось таке чудо явилося над цією церквою, мабуть, вона  ніколи не відкривалася. Господь дав такий знак, щоб храм відкрили і там молитви возносилися до Бога. Нині ця древня святиня стала справжньою окрасою монастиря, завдяки рідкісному мармуровому іконостасу та унікальному візантійському розпису.

Період Першої Світової війни, воєнні бої, Успенський собор зазнав страшної руйнівної сили. Ці три чорні кулі, які влучені в храм, так і залишилися й до тепер. Божа Матір оберігає святе місце – це дійсно справжне чудо. Храм є опорою, оберегом всього монастиря.

Поїздка до святинь, що на Волині залишила назавжди слід у наших серцях. Нехай Божа Матір та святі угодники допомагають нам у всьому! Отож, перш за все, стараймося не забувати про Бога й звертатися до Нього завжди, не тільки у складних ситуаціях навіть у будь – який час чи хвилинку нашого життя. Коли ми з вірою будемо молитися, то наші прохання будуть вислухані!

Паломниця Дудок Анна

АНОНСИ ПОДОРОЖЕЙ

Грудень 2018 р. Б.

tax-izr
ІЗРАЇЛЬ. Регулярні паломництва від партнерів

Тель-Авів - Єрусалим - Віфлеєм - Хайфа - Назарет - Кана Галилейська - Гора Блаженств - Капернаум - Галілейське озеро - Єрихон - Йордан - Мертве море - Яффо

детальніше >>>
1490110896servisdosok_0236
Дорогою до Ченстохови. Паломницько-екскурсійний тур до Європи: Прага – Дрезден – Ченстохова

Львів – Прага – Дрезден – Саксонська Швейцарія* – Майсен* – Ченстохова – Краків – Львів

детальніше >>>
DSC0907-e1496047211438
15 грудня (субота) Паломництво до Кирило-Мефодіївського чоловічого монастиря в с. Уйковіце (ПОЛЬЩА)

Монастир на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в Уйковіцах розташований в Підкарпатському воєводстві Польщі. Це найбільший православний монастир на території Польщі і основний місцевий центр православного паломництва.

детальніше >>>

Лютий 2019 р. Б.

29542661_1681119701976756_1056692308406300010_n
в лютому паломництво до Кирило-Мефодіївського чоловічого монастиря в с. Уйковіце (ПОЛЬЩА),

Саме в цей день найбільша православна обитель Польщі відзначає свій храмовий празник.

детальніше >>>

Березень 2019 р. Б.

maxresdefault
Кам’янець-Подільський – Бакот – Хотин – Банчани

Кам'янець-Подільська фортеця, Бакотський наскельний монастир, Хотинська фортеця, Банченський Свято-Вознесенський монастир,

детальніше >>>

Квітень 2019 р. Б.

beautiful Greek islands - Symi, Dodecanese
у квітні паломництво на острів Кіпр

Монастир Кікос найбільший на Кіпрі. Кікська ікона Пресвятої Богородиці. Монастир Троодитіси. Монастир Трикуккія. Церква св.муч.Кіпріана та Устини та інші монастирі і святині острова Кіпр

детальніше >>>

Травень 2019 р. Б.

IMG_4273
Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий Монастир

НА УКРАЇНСЬКИЙ АФОН На це паломництво залишилось 45 - ть місць. Прошу зголошуватися!

детальніше >>>

Червень 2019 р. Б.

Minotaurs-Labyrinth-Children-attraction-at-WaterWorld-Themed-WaterPark-Ayia-Napa
Англомовний православний табір Дитячий тур з відпочинком на морі (Болгарія)

Тривалість: 9 днів. Маршрут: Львів – Обзор – Львів Дати виїздів: 22.06.2019 – 30.06.2019

детальніше >>>
img-081237138371
Бригінці-Ніжин-Батурин-Чернігів

Запрошуємо на незабутнє паломництво духовними перлинами Чернігівщини

детальніше >>>